Sūrių pasaulis  
   
 
 
 
 

COLOURED CHEDDAR CHEESE WORLD

Originaliai nuspalvintas klasikinis Cheddar...
 

Čederio sūrio pavadinimas kilęs iš miestelio „Cheddar“, esančio Anglijoje Somersetšyro grafystėje, kuriame jis pirmą kartą buvo pagamintas. Tiksli atsiradimo data nežinoma, tačiau istoriniuose šaltiniuose jis minimas jau nuo 12 amžiaus. Čederio sūrio standartizavimas ir gamybos modernizavimas įvyko 19a ir šio proceso autoriumi vadinamas pienininkas Joseph Harding (net pramintas „Čederio sūrio tėvu“). Šiuo metu Čederio tipo sūrių segmentas yra didžiausias pasaulyje: nuo blyškiai gelsvos spalvos iki oranžinės, nuo 4 mėn. brandinimo iki 15 mėn., nuo švelnaus skonio iki aštraus.
Spalvoto Čederio gamyba pradėta 1860m. Tikroji priežastis, kodėl jis buvo pradėtas gaminti taip ir liko neaiški. Tiesiog Joseph Harding nusprendė, kad vartotojams reikia pasiūlyti ne tik gryną produktą, tačiau ir pabandyti jį dažyti anato pagalba. Ir tai vartotojams patiko. Taigi, perdirbant anato augalo sėklas, buvo išgaunama oranžinė spalva, kuria ligi šių dienų dažomi Čederio sūriai. Anato - kartais vadinamas roucou arba achiote ir yra kilęs iš achiote medžių sėklų atogrąžų ir subtropinių regionų. Perdirbant šias sėklas gaunami karotinoidai, kurie yra naudojami kaip maistiniai dažai, norint išgauti oranžinę spalvą. Jo kvapas yra šiek tiek aitrus su muskato užuomina, o skonis šiek tiek riešutinis, saldus ir aštrus. Anatas yra dažniausiai naudojami Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono virtuvių ir kaip dažomosios, ir kaip aromatinės medžiagos. Anatas yra antioksidantų šaltinis, jame gausu vitamino E. Kai kuriose šalyse šis augalas naudojamas kaip priemonė prieš infekcijas, grybelį.
Čederio sūris rekomenduojamas su įvairios kilmės ąžuolo statinėse brandintu svaraus stoto raudonuoju vynu. Bandykite Bordo regiono, kad ir Bordeaux AC, Rioja DOCa arba Toskanos Chianti DOCG Riserva. Tai sūris puikiai tinkantis kasdieniam vartojimui. Dedamas į trintas sriubas, padažus bei sumuštinius. Jis gali būti lydomas ant garuose troškintų daržovių bei kepamų patiekalų, tarkuojamas ant užkepamų produktų, makaronų, karštų sumuštinių.