Sūrių pasaulis  
   
 
 
 
 

CANTAL JUENE CANTOREL

Galiją menantis sūris....
 

Cantal Jeune Cantorel - vienas iš seniausių sūrių Prancūzijoje, kurio kilmė minima dar Galijos laikais, kuomet maršalas Henri de La Ferté-Senneterre tarnavo Liudviko XIV armijoje. Jis yra puskietis, 45% riebumo ir gaminamas iš pasterizuoto karvių pieno. 1975m šiam sūriui yra suteiktas PDO ( Protected Designation of Origin, liet. kontroliuojama kilmė) statusas, kas leidžia puoselėti geriausias sūrio savybes, atsirandančias dėl specifinių gamybos, gyvulių auginimo metodų tam tikroje geografinėje vietovėje ir atitinka tradicinį iš kartos į kartą perduodamą senąjį receptą.
Cantal Jeune yra gaminamas iš Salers veislės karvių pieno. Jis yra unikalios cilindro formos, padengtos plona pilka- dramblio kaulo spalvos plutele. Šis sūris yra saldaus skonio su lengvai juntamomis vanilės ir riešutų natomis.
Cantal Jeune sūrį galima naudoti salotoms, sriuboms, patarkuoti ant karštų bulviu. Taip pat jis tiks ruošiant sūrio fondiu ar kepant ant grotelių. Šis sūris dera su kiek prieskoningo charakterio, bet taninais ne itin gausiu vynu į kurį įmaišytasSyrah derlius. Bandykite su su Côtes – du - Rhône AC rouge ar Corbières AC vynu. Tinka ir galingas raudonasis Bordo vynas ar Cabernet iš Kalifornijos.